Cam Adam.

Her yer süngerle kaplıydı.Televizyonunun kenarları,buzdolabının kapısı,yatağının köşeleri.Ev bile denemezdi buraya.
Hayat onun için 3 oda 1 salondu.Çünkü dışarıya çıksa her an ölebilirdi.Dışardaki yaşam onun için yeterince sertti. Duvarlarından,binalarından,betonlarından,asfaltından değil.Kokusu burnunun deliklerinden girer girmez onu yere yığıcak kadar sertti.Tadı..tadını söylemeye hiç gerek yoktu.Tüm içkilerin tadını şarjöre doldurup,kafasına sıkması gibi bir şeydi.
En sevdiği renk gökkuşağıydı.Tek görebildiği pencereden buydu çünkü.Çok yüksekteydi.Bulutları üstüne giyerdi.Evinin hayaleti olurdu.
Aynalardan nefret ederdi.Ona cam adam dedikleri için miydi.Belki.Bilirsiniz,insanı tepeden tırnağa gösterir aynalar.Gözlerimiz kendimizin aynası olmak için yetersizdir,sadece başkalarının aynası olabilirler.Hep düşünür ya insan,kendimi uzaktan izleyebilmem mümkün olsa keşke diye.Beni benim gözlerimle görmek.Uyuyuşumu,yemek yiyişimi,yürümemi,her şeyimi.Ama bu imkansızdır.Cam adam,bu imkansızlığı aynaların karşısına geçtiği zaman yenebiliyordu.Her an ölümünü görebilirdi.O da camdı,kırılabilirdi.Aynanın çatlayıp her parçasının yere yığılması ölümünü görmekten farksızdı.
Hiç kimseyle konuşmazdı.Çünkü duyguları da cam gibi kırılganlaşmıştı.Yaşadığını iddia edemezdi.Yalan söylememişti,çalmamıştı,kimseyi üzmemişti,içki içmemişti,sigara belki tek tük.Tanrı’ya da inanıyordu.Buna rağmen cehenneme gideceğinden hiç şüphesi yoktu.Cehennemin ön hazırlığıydı çünkü hayatı.Öyle düşünüyordu.Diğerleri gibi 2 seçeneği yoktu.Hem cennet ona göre değildi.O kadar mutluluk,o kadar güzellik.Nasıl bir şey olduğunu hiç yaşamamıştı ki vaadedilenin anlamının ne demek olduğunu bilsin.

Onlar gibi konuşmuyordu,onlar gibi mutlu olmuyordu,onlar gibi üzülmüyordu,onlar gibi düşünmüyordu,onlar gibi yaşamıyordu.Ama içindeki kırıklarla onlar gibi ölücekti.

John Murhpy - Who Are You.

2 yorum:

 1. çok güzel.

  blogunu izliyorum.
  ama yavaş yavaş bütün yazılarını okuyacağım.
  havasına girerim yavaş yavaş.
  daha tam anlamadım ne olup bittiğini.
  :)
  sinema dışında.

  ben de habire film yazıyorum blogumda.
  müzik, edebiyat, aşk yanında.
  görüşürüz.
  :)

  YanıtlaSil
 2. süperdi..

  YanıtlaSil